Jak oddělit sousední zahrady

Nejen řadové domy, ale i klasická rodinná stavení na venkově i ve městech sousedí obvykle s dalšími. Nejeden majitel rodinného domu tak řeší, jak oddělit svou zahradu od sousedovy tak, aby měl co nejvíce soukromí a zároveň nebydlel jako za vězeňskou zdí. Záleží čistě na vašich preferencích, zda je pro vás důležitější estetické hledisko, nebo řešíte spíš soukromí. Můžete mít samozřejmě obojí, stačí jen vědět, jak na to.



Ploty mezi sousedy jsou vždy ošemetná záležitost. Chcete mít od sousedů odstup, nepotřebujete, aby vám koukali do talíře pokaždé, když se rozhodnete dát si oběd na terase. Zároveň ale chcete koukat do zeleně, nepotřebujete mít kolem sebe vysokou neproniknutelnou hradbu. Nejlepším kompromisem jsou v tomto případě drátěné ploty. Záleží zcela na vás, zda dáte přednost klasickému pletivu, které je levnější, nebo se rozhodnete pro svařovaný plot, ten je zase estetičtější.

Drátěné ploty sestávají ze sloupků a plotových polí. Sloupky mohou být kovové, ale není problém drátěný plot namontovat ani na sloupky betonové či dokonce dřevěné. Plotová pole jsou potom tvořena pletivem, nebo svařovaným plotem. Rozdíl je v tom, že pletivo je v kuse. Dodává se v roli, stačí ji rozvinout, plot natáhnout a připevnit ke sloupkům. Svařovaný plot je pevný, dodávají se tedy již hotová pole. Ta stačí ke sloupkům pouze přišroubovat. A co to soukromí? Pokud trváte na tom, aby byl plot neprůhledný, vysaďte k němu zeleň. Může to být zerav, některý druh listnatého keře, který neopadává ani na podzim, či okrasné květiny. Uvidíte, že takto provedený plot vás nezatíží finančně a bude plnit své poslání - estetické i to ochranné.